Hakkımızda
 
       DİLTA DİL HİZMETLERİ LTD. ŞTİ., Türkiye’nin dış dünyayla ilişkilerinin ve yabancı dille iletişim ihtiyacının artışına paralel olarak 1988’de kuruldu.

      Kurucularının dil ve kültür birikimi sayesinde İstanbul’un ticari hayatındaki hızlı değişime ve müşterilerinin değişen ve artan taleplerine cevap veren DİLTA DİL HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. kurumsallaşarak TAM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE TOPLAM KALİTE ilkeleri temelinde büyümeye devam etti.

       DİLTA DİL HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. amatör heyecanla başladığı hizmetlerini bugün İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinden gelen çeviri taleplerini en yetkin tercümanlarla profesyonelce sürdürürken, yurtdışından diğer çeviri işletmeleriyle yaptığı ortak çalışmalarla artık uluslararası bir konumda olduğunu kanıtlamıştır. İnsana yatırımın öneminin bilincinde olmanın yanı sıra, Dilta Dil Hizmetleri Ltd. Şti. dil teknolojileri, otomasyon, terminoloji ve Bilgisayar Destekli Çeviri alanlarına da yatırım yaparak kendini yenilemiş ve uzmanlık alanlarındaki öncülüğünü sürdüren bir organizasyon haline gelmiştir.

       Türkiye’nin yurtdışına yoğun bir şekilde açılması ile birlikte ülkemizde yabancı ortaklı şirketlerin artması ve yabancı yatırımcıların artarak ülkemize ilgi göstermesine paralel olarak DİLTA DİL HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. hizmet anlayışında yaptığı güncellemelerle Avrupa standartlarında ve kalitesinde hizmet vermeyi sürdürmektedir.

       Hizmet felsefesini ve anlayışını sürekli geliştiren şirketimiz son yıllarda otomasyona geçerek müşteri ilişkileri, belge yönetimi, müşteri sürelerine uyma konusunda bir adım daha atmıştır.

       Yine şirket bünyesinde Bilgisayar Destekli Çeviri Araçları (CAT Tools) bellek ve terminoloji yönetimi oluşturduk. Bu sayede müşterilerimizin çevirilerinde terim birliği, terminoloji tutarlılığı ve en önemlisi çeviri maliyetlerinde tasarrufa gidilmesini sağladık.

       Firmamız halen Taksim’de iki katlı merkez ofisi ve Beyoğlu’ndaki şubesiyle her dilde yazılı, sözlü, tasdikli ve tasdiksiz her türlü çeviri ve lokalizasyon gereksinimleriniz için her an hizmetinizdedir.

      Ayrıca, Taksim merkez binamızda bulunan Masa Üstü Baskı Merkezi ile yapılan çevirilerin baskıya hazır hale getirilmesi, basılması gibi grafik ve baskı hizmetleriyle birlikte komple hizmet vermenin gururunu taşıyoruz.